KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8772306
nr 877 2306
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Pastell, Evy Låås (1923-1999), Korg med äpplen, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 47x64
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
måndag 24 februari 2014
kl 19:06:56
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås